O ZESPOLE

Historia zespołu JAMUN nie jest długa, ale jest trochę skomplikowana. Właściwie można ją podzielić na dwie części.

W 2014 roku po rozstaniu się z wokalistą muzycy istniejącego kilka lat zespołu Al Kozioło postanowili dalej działać pod nową nazwą. Adam Zieliński (gitara basowa), Marek Fox (gitara), Marcin Galewicz (perkusja), Krzysztof Luma (gitara) oraz zaproszony do współpracy wokalista Max Bolejko nowy projekt nazwali JAMUN.

Przez dwa lata zespół pracował nad nowym materiałem, występując od czasu do czasu w warszawskich klubach. Okres ten to również ciągłe zmiany składu i przerwy w działalności.

Prawdziwa historia zespołu zaczyna się we wrześniu 2016 roku. Wtedy właśnie do zespołu, który po kilku odejściach i powrotach tworzyli Adam Zieliński, Marek Fox, Marcin Galewicz oraz nowy gitarzysta Staszek Orzeł dołączył wokalista Jarek Szczudłowski mający na koncie setki koncertów i kilka nagranych płyt. Już dwa miesiące później muzycy weszli do studia, żeby nagrać trzy utwory na pierwszą Epkę (w tym dwa z nich w wersji angielskiej i polskiej).

W kwietniu 2017 roku JAMUN stał się zespołem o międzynarodowym składzie, ponieważ nowym perkusistą został Meksykanin Pancho Campos, który porzucił długoletnią karierę muzyczną w rodzinnym kraju, żeby kontynuować ją w Polsce. Rok 2017 przyniósł jeszcze jedną zmianę w składzie: we wrześniu zespół opuścił Staszek Orzeł, a jego miejsce zajął Tomasz Czubak (w styczniu 2018 rozstał się z zespołem). W chwili obecnej na drugiej gitarze gra Michał Kapko.

W sierpniu 2018 do JAMUN dołączył nowy, doświadczony wokalista – Jay Allen. Jay ma na swoim koncie setki występów w Azji i Europie.

Muzykę JAMUN trudno jednoznacznie zaszufladkować. Słychać tu głównie elementy współczesnego hard rockowego grania, ale również jest coś z classic rocka, psychodelii, grunge’u oraz prog rocka. Muzycy dużą wagę przywiązują do brzmienia oraz do aranżacji. Nie boją się stosować różnych ciekawych efektów brzmieniowych.

Duże znaczenie odgrywają teksty, które opowiadają o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami współczesnego świata: z samotnością, przemijaniem, nienawiścią, poczuciem bezsilności oraz pogonią za pieniądzem.

SKŁAD ZESPOŁU

Jay Allen – wokalista.

Jay urodził się i wychował na Filipinach. Jest profesjonalnym muzykiem: wokalistą i gitarzystą. Na scenie występuje od wielu lat – śpiewając i koncertując na Filipinach i przez wiele lat w Tajlandii. W Polsce mieszka od prawie dwóch lat.

Marek „Fox” Lis – gitarzysta, kompozytor.

Od ponad dwudziestu lat na polskiej scenie muzycznej. Szlify zdobywał w hard-rockowych zespołach, w których technika wykonawcza odgrywała bardzo dużą rolę: Armagedon, Potestas, Brain Storm, Thor i Al Kozioło. Profesjonalny akustyk sceniczny.
Współzałożyciel zespołu JAMUN.

Adam Zieliński – basista, producent.

Większość życia spędził poza granicami Polski, gdzie aktywnie brał udział w życiu muzycznym. Grał w Wielkiej Brytanii z zespołach rockowych m.in. The Clowns. Założyciel greckiego zespołu heavy metalowego War Within z którym nagrywał w Atenach. W Polsce basista zespołu Al Kozioło.
Współzałożyciel i producent zespołu JAMUN.

Carlos „Pancho” Campos – perkusista.

Muzyk z zamiłowania oraz z wykształcenia. Absolwent Uniwersidad de la Musica G. Martell w Mexico City. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2000 roku na scenach klubowych Veracruz. Grał jako muzyk sesyjny oraz z zespołami Altavoz, Riddel Band, Koctail. Założyciel zespołu rockowego Sweet Emotion. Profesjonalną karierę muzyczną kontynuuje w Polsce jako muzyk sesyjny oraz perkusista JAMUN.

Michał Kapko – gitarzysta, perkusjonalista.

Najnowszy członek JAMUN. Entuzjasta instrumentów strunowych (banjo, mandolina, cavaquinho). Członek warszawskiej grupy Sambowej Bloco Central. Jako gitarzysta grał m.in. w heavymetalowym Wicked Side. Na koncie ma również współpracę z wieloma grupami perkusyjnymi (Sambasim, Ritmo Bloco, Bateria de Verde e Branco) oraz z instytucjami kultury (np. Teatr Remus).